top of page

FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE

Scenariusz & Reżyseria

wszystkich poniższych produkcji:

Maciej & Tadeusz Sykowie

celebra.png

GIG - CELEBRATE YOUR FAITH

Dokument fabularyzowany

Rok produkcji: 2020 

Barwny, 26 min

Zdjęcia: Niemcy

Kolejna już część fimu poświęconego heroicznym Braciom z Bronxu, którzy w podbijają Niemcy wspólnie z najlepszymi artystami z USA. Tym razem gościnnie występują zespoły z Irlandii, który swoim dynamicznym tańcem ludowym porywają tłumy. Nawet lekko ospałych Niemców...  

Premiera filmu w trakcie ustalania

ojcowie.png

Ojcowie z Górki

Dokument fabularyzowany

Rok produkcji: 2020 

Barwny, 26 min

Zdjęcia: USA

Historia fantastycznych Cystersów z Chicago, którzy w dynamiczny i atrakcyjny sposób działają w środowisku polonijnym aranżując życie kulturalne, sportowe i społeczne. Nigdy nie odmawiają pomocy innym a ich gościnność znana jest od East Coast aż po West Coast. W filmie gościnie pojawia się znany amerykański hokeista, który jest również księdzem. 

Premiera filmu w trakcie ustalania

Chłopaki_z_Australii.png

Aussie Boys - Chłopaki z Australii

Dokument fabularyzowany

Rok produkcji: 2019 

Barwny, 26 min

Zdjęcia: Australia 

Produkcja doskonale prezentuję maksymę "Bóg - Honor - Ojczyzna". Jest to opowieść o posłudze Księży Chrystusowców ze szczególnym uwzględnienim tzw. starej i młodej szkoły kapłanów przybyłych na emigrację. Materiał przedstawi polskich harcerzy, sportowców, pilotów, podróżników, oraz innych pasjonatów, którzy inspirowani i zmotywowani słowem głoszonym przez Chrystusowców promują polskość oraz pielęgnują wartości patriotyczne w Australii i Oceanii.  Film niesie w sobie przesłanie wartości niepodległości i wiary. Jest również jednym z niewielu istniejących aktualnych filmów dokumentalnych poświęconych Polonii w tej szerokości geograficznej.  

Prezentacja zwiastunu po kliknięciu na plakat filmu.

Premiera filmu zaplanowana jest na jesień 2020 r. 

Inwestycja_GIG.png

Inwestycja w młodzież

Dokument fabularyzowany

Rok produkcji: 2019

Barwny, 24 min

Zdjęcia: Niemcy

„GIG Inwestycja w młodzież” to prawdziwa historia oparta o dalsze losy nowojorskich „Szarych Aniołów”, którzy tym razem podejmują wyzwanie w Niemczech tworząc wyjątkowy festiwal GIG - God is Good. Nasze kamery śledzą losy bohaterów w czasie przygotowania wydarzenie pokazując ich w różnych momentach. Głównym bohaterem jest ojciec Paulus, który z wielkim poświęceniem podejmuje wyzwanie organizatora. W filmie zobaczymy największe gwiazdy muzyki rozrywkowej z dobrym przesłaniem ze Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Doskonała produkcja po obejrzeniu której każdy poczuje się zmotywowany, napełniony nadzieję i uświadomiony, że mimo przeciwności warto iść na przód!

Skarb.png

Historia bydgoskiego skarbu

Rok produkcji 2018

Dokumentalny

Barwny, 11 min

Od ponad 20 lat nie dokonano większego odkrycia w Polsce jak „bydgoski skarb” w katedrze. To niezwykła opowieść, którą realizowano w bardzo trudnych warunkach archeologicznych i jednocześnie pod dużą presją czasową. Jako jedyni w Polsce uwieczniliśmy moment wydobywania skarbu oraz odkrywania kolejnych tajemnic jakie kryje bydgoska katedra. Film to zdecydowanie gratka dla wszystkich fanów historii, która w opowieści bydgoskich działaczy i społeczników wpisuje się w nowy rozdział dziejów grodu nad Brdą. Narrator główny - proboszcz bydgoskiej katedry Ks. Stanisław Kotowski, prowadzi widza od początku do końca przez niezwykłą opowieść, która była strzeżona przez ponad 350 lat.

Film przyczynił się do zmiany kart historii miast Bydgoszczy. 

Cały film dostępny po kliknięciu na plakat.

Historia Orchard Lake

Dokument fabularyzowany 

Rok produkcji: 2018

Barwny, 35 min

Zdjęcia: USA, Polska

Film dokumentalny „Historia Orchard Lake” to opowieść o bardzo niezwykłym miejscu jakim jest największy ośrodek polonijny poza granicami Polski. Amerykanie określają je „jako największy sekret USA, którym musimy zacząć się dzielić”. Orchard Lake to XVIII kompleks uczelni wojskowej, która pod koniec XIX wieku została przekształcona w Polskie Seminarium, Szkołę oraz Polską Galerię. Film opowiada genezę powstania, codzienne życie oraz ukazuje bohatera miejsca i wielkiego polonijnego działacza - ks. Mirosława Króla, który z wielkim oddaniem promuje Polskę na terenie USA. Ponad to film ukazuje największe święto Polonii - „Pulaski Parade” w Nowym Jorku. W filmie występuje gość honorowy - sekretarz św. Jana Pawła II - ks. Stanisław kard. Dziwisz. Doskonała produkcja odpowiadająca na pytanie czym jest polskość, patriotyzm oraz życiowe powołanie.

Zwiastun filmu dostępny po kliknięciu na plakat. 

 

ORch.png
Dom Pokoju.png

Dom Pokoju

Dokument 

Rok produkcji: 2017

Barwny, 14 min

Zdjęcia: Izrael 

Film „Dom Pokoju” to projekt wolontariacki, realizowany przez studio filmowe High Hope Films, opowiadający o pracy polskich sióstr Elżbietanek w Betlejem. Praca sióstr Elżbietanek w Izraelu rozpoczęła się w 1931 r. Niepewność, wysoki mur, podziały, walka, wojsko na ulicach – to wszystko nie przeszkadza w dziele, które rozpoczęło się ponad 50 lat temu w Jerozolimie, a trwa do dzisiaj – także w Betlejem. Oprócz służby i wychowania dzieci w domach, siostry aktywnie angażują się w pomoc – także duchową – rodzinom chrześcijańskim i muzułmańskim, których życie determinuje sytuacja geopolityczna.

Główną ideą filmu jest ukazanie dobra i pokoju, jakie niesione są przez polskie siostry już od ponad pół wieku na terenie, który przez lata doświadczany jest źle ukierunkowanymi, ludzkimi interesami. Film idealnie wpisuje się w problemy religijne i kwestię pomocy innym.

Zwiastun filmu dostępny po kliknięciu na plakat. 

Film miał swoją telewizyjna premierę 22 marca 2020 roku o 12:50 na TVP1. Przyciągnął ponad 800.000 widzów. 

© 2020 by High Hope Films 

OSTANIEC

Dokument 

Rok produkcji: 2015

Barwny, 15 min

Który z chłopaków w młodym wieku nie marzył aby nie zostać słynnym piłkarzem? Chyba każdy! Film Ostanie to idealny materiał ukazujący losy słynnego klubu założonego ku czci św. Jana Pawła II na warszawskim Ursynowie. Pomysłodawcą klubu jest były kapelan reprezentacji Polski w piłce nożnej ks. Adam Zelga - z wykształcenia poeta i bliski przyjaciel pisarza Alfreda Szklarskiego. Dynamiczna opowieść o marzeniach sportowych i codziennym zmaganiu się młodych chłopców. Film inspiruje osobą Jana Pawła II oraz akcentuje budowanie postawy mocnej duchem i sportem.

Warto dodać, że to właśnie z tego klubu wywodzi się m. in. bramkarz reprezentacji Polski - Maciej Szczęsny. „Ostaniec” to doskonała opowieść rozpalająca i podtrzymująca więzi różnych grup społecznych czy parafialnych.

Ostaniec.png
bottom of page